עמוד הבית מאמרים עיצוב אתרי אינטרנט עיצוב אתרים וקידומם ברשת

עיצוב אתרים וקידומם ברשת

עיצוב אתרים וקידוםעיצוב נכון של אתר אינטרנט מעביר‮, ‬בשלב הראשון‮, ‬לגולש את המסר המבוקש ונותן לו להבין להיכן הגיע‮. ‬בשלב השני‮ ‬מבנה עיצוב נכון‮ ‬של האתר מסייע לגולש למצוא בקלות את מבוקשו ולנווט בנוחות בין דפי האתר.‮‬עיצוב אתר‮ ‬בצורה נכונה יעניק לו ערך נוסף‮. ‬הוא יכול להועיל‮ ‬בקידומו‮ ‬במנועי החיפוש‮.

האופן בו האתרים מעוצבים כיום נובע בין השאר מהצורך לקדמם ולא רק ליצרם ככרטיסי ביקור סטטיים‮.‬

כיצד אם כן עיצוב האתר יכול לסייע בקידומו‮?
אפשר להגדיר זאת בקצרה כך: עיצוב ממשק ניווט נוח. סביב נושא זה הכול נסוב.

עיצוב אתר המאפשר גלישה נוחה‮ ‬
עיצוב אתר היוצר שילוב נכון בין האלמנטים הויזואליים המרכיבים אותו ובין מבנה ממשק ניווט נוח וברור, מאפשר לגולשיו למצוא בו את רצונם בקלות ובמהירות‮. אתר כגון זה יגרום לגולשים להשאר בו זמן רב יותר‮.  ‬תוצאה זו מביאה את מנועי החיפוש להעריך אתר זה כנוח לגלישה‮, כמעניין‮  ‬והדבר ישתקף בהענקת דירוג גבוה לאתר זה ובעקיפין לקידומו למקומות גבוהים בתוצאות החיפוש.

עיצוב אתרים וקידומם

עיצוב אתר נוח לסריקת מנועי החיפוש

מבנה‮ ‬עיצוב אתר‮ ‬צריך להיות אופטימלי עבור מנועי החיפוש השונים וכך להקל על מלאכתם‮. ‬משמעות הדבר יצירת עיצוב אתר כמה שיותר פשוט ולא עמוס היכול להטען בקלות‮. פיזור נכון של כמויות הטקסט, המכילות מילות מפתח, בד בבד עם האלמנטים הגרפיים תוך התיחסות כוללת לתמונה הגדולה. ‬ככל שהאתר נטען מהר יותר כך למנוע החיפוש קל יותר לסרוק אותו‮. ‬כמו כן רצוי לא להשתמש בבניית הניווט באתר בסקריפטים בג'אווה או בטכנולוגית פלאש‮(נכון להיום), ‬ואני כמעצבת אתרים עדה לרטרו בעניין ולא לשמחתי‮, ‬עלי לציין‮. ‬
שוב כמו פעם אני מתבקשת לפרוס את תתי הלינקים בדף עצמו ולא להשתמש בתפריט ניווט נגלל(אלמנט בג'אווה סקריפט)שלטעמי הרבה יותר נוח לשימוש‮ ויותר אסתטי. כתיבת רוב הטקסט כ"טקסט חי" ולא כתמונה כמו בכותרות למשל. שימוש באייקונים המחברים לרשתות חברתיות ושילוב קישוריות בטקסטים עצמם ליצירת ניווט נוח ומהיר בין דפי האתר. שימוש באלמנטים גרפיים כמו באנרים בצידי דפי האתר לניווט מהיר ברחבי האתר.

''הסגידה'' כיום למנועי החיפוש בעיקר לגוגל, הנובעת מצרכי השוק שהשתנו, מקצצת יותר ויותר את כנפי היצירה של מעצב האתרים ודורשת ממנו לעצב אתרים כמה שיותר פשוטים, נגישים, היוצרים סביבת ניווט ברורה ונוחה לגולש כי בעקיפין דבר זה יסייע, בין השאר, בקידום האתר.

כל הזכויות שמורות לסטודיו שרה קמינר
טלפון: 04-8670548    דואר-אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
בניה ואחסון Ahoy IT סוכנות דיגטל
Studio Sara