עמוד הבית מאמרים עיצוב אתרי אינטרנט מורה נבוכים לבחירת מעצב אתרים מתאים

מורה נבוכים לבחירת מעצב אתרים מתאים

הגעתמעצבת אתריםם סוף סוף למסקנה שאתם רוצים לבנות אתר באינטרנט לעסק שלכם או שיש לכם כבר אתר אינטרנט ותרצו לשדרגו מבחינה עיצובית. ערכתם סקר קצר בין כמה חברות העוסקות בבנייה ועיצוב אתרים והחלטתם לחפש בכוחות עצמכם מעצב אתרים. איפה מתחילים? המקום הראשון המתאים לאיתור מעצב אתרים יהיה כמובן רשת

האינטרנט. חפשו באינדקסים של בעלי מקצוע בתחום זה או חפשו באופן פרטני בעזרת מנועי חיפוש מעצבי אתרים וכמובן לא יזיק לקבל המלצה מחברים. לפני שמתחילים לחפש עליכם להבהיר לעצמכם באיזה סוג אתר מדובר. האם האתר שלכם הוא אתר תדמיתי, אתר מסחרי או שילוב של שניהם או שהוא אתר תוכן או רשת חברתית. מהי מטרת הקמת האתר שלכם ואילו צרכים הוא בא לשרת. מה תרצו להשיג בעזרתו. לאחר שתבהירו זאת לעצמכם תוכלו לגשת ולחפש מעצב אתרים מתאים.

מעצבי אתרים עוסקים בעיצוב אתרים מסוגים שונים ומשונים אך יש כאלה שהתמקדו במהלך שנות עבודתם בסוגים מסויימים של אתרים כמו בעיצוב אתרי תדמית. צפיה בתיק העבודות של מעצב האתרים תערוך לכם היכרות עם סגנונו והתיחסותו לסוגי האתרים השונים. תוכלו לבדוק האם אתם מתחברים לצבעים שהוא משתמש בהם בעיצוביו, האם מבנה הקומפוזיציה של האתרים יוצר אצלכם תחושת נוחות, האם עיצוביו מאופיינים בקו נקי או בגודש ועומס של אלמנטים וכדומה.

לאחר שצפיתם בתיק עבודותיו לא יזיק לבדוק את קורות חייו. חשוב לשים לב לנסיונו של המעצב הגרפי.
האם נסיונו מתמקד בעיצוב אתרים והאם יש רקע של לימודי עיצוב גרפי עדיפות כמובן ללימוד עיצוב אתרים וזאת משום שעיצוב אתרים מעמיד בפני המעצב התמודדויות שונות מאלה הנדרשות ממעצב גרפי לדפוס. המשותף לשניהם, כמובן, רקע בלימודי עיצוב גרפי המעניק להם את היכולת להתמודד עיצובית עם כל נושא שיש צורך לשווקו אך השימוש בפלטפורמות עבודה שונות הוא זה שעושה את ההבדל.

בחירת מעצב אינטרנט

עיצוב לאינטרנט שונה מעיצוב לדפוס כי בראש וראשונה הוא דינמי לעומת העיצוב הגרפי לדפוס שהוא סטטי. ("עיצוב לדפוס לעומת עיצוב לאינטרנט").
לאורך כל שנותי כמעצבת אתרים נתקלתי בתפיסה המוטעית של הלקוח המצוי את מדיום האינטרנט. אנשים נוטים להתייחס לעיצוב אתר כמו לעיצוב לדפוס, דהיינו כאילו מדובר בעיצוב סטטי. רובם אינו מבין כי מדובר בעיצוב שהבסיס שלו הוא דינמי ומוגדר על פי פרמטרים נוספים מלבד יצירת חזות האתר. למשל רזולוצית מסך. לקוחות הרואים את האתר שלהם לפתע ברזולוציה גבוהה מתקשרים אלי בהיסטריה, מה קרה לאתר למה אני רואה הכל כל כך קטן או להיפך יש כאלה שעדיין צופים ברזולוציה של 800פ' על 600פ' ואז התגובה היא הפוכה. למה לא הכל נכנס למסך???? ולמה צבעי האתר נראים כהים? פעמים רבות הדבר נובע מהאופן בו כוונה תאורת המסך.

פה נכנס גורם חשוב נוסף כשאתם באים לבחור מעצב אתרים הנקרא סבלנות ואני מוסיפה גם עצבים מברזל ותאמינו לי שצריכים כאלה!
לצערנו קשה לוודא את נחמדותו וסבלנותו של המעצב הגרפי כלפי לקוחותיו. מידע זה יכול להתקבל בעיקר דרך המלצות על מעצב אתרים מסויים. ניתן להתרשם קלות בזמן השיחה הראשונית עמו אך זה אינו מבטיח לחלוטין את מה שיתרחש לאחר מכן ביניכם ובינו/ה. לעיתים יתעוררו חיכוכים ביניכם בגלל חוסר הבנה של הלקוח בנושאים מסויימים ובגלל חוסר נכונותו לסמוך מספיק על יכולותיו של מעצב האתרים וחבל.
מעצב אתרים מנוסה יעזור לכם לא רק ביצירת אתר אינטרנט היפה ויזואלית אלא גם כזה המתפקד כהלכה.

נושא אחרון חשוב שיש להתחשב בו הוא העלויות.
ערכו סקר בין מספר מעצבים או חברות, השוו מחירים ומה אתם מקבלים תמורתם. חשוב להדגיש שאין מציאות. אם תשתמשו בשירותיו של מעצב אתרים שתמחר את עבודתו במחיר מאוד נמוך סביר להניח שגם איכות העבודה תהא בהתאם ואנא, אל תתפלאו כשזה קורה מן הטעם הפשוט - אף אחד לא אוהב לעבוד בחינם - אני מתארת לעצמי שגם אתם לא! לכן שימו על המאזניים את מה שחשוב לכם יותר, יצירת אתר איכותי שיעשה את העבודה עבורכם או יצירת אתר בעלות נמוכה. פעמים רבות עיניי חוזות באתרים שמוטב שלא היו נבנים כלל וכלל. אתרים כאלה יכולים להסב נזק ללקוח יותר מאשר תועלת ולצערי לקוחות אינם מבינים זאת.

לא חייבים אתר אינטרנט בכל מחיר, רק כי כולם בונים כזה, יש צורך להשקיע מחשבה רבה כשאתם ניגשים ליצירת כרטיס ביקור זה ורצוי לבנותו בצורה הטובה ביותר שתשרת אתכם במקסימום יעילות ובשביל ליצור אתר כזה יש להשקיע לעיתים לא מעט כספים. יש להביא בחשבון שזו השקעה ראשונית שאמורה להביא לכם, הלקוחות, רווחים בעתיד.

כל הזכויות שמורות לסטודיו שרה קמינר
טלפון: 04-8670548    דואר-אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
בניה ואחסון Ahoy IT סוכנות דיגטל
Studio Sara