עמוד הבית מאמרים עיצוב לדפוס תפקיד המעצבת הגרפית במיתוג עסק חדש

תפקיד המעצבת הגרפית במיתוג עסק חדש

SmallPicAppleהקמתם עסק - יופי, מה עכשיו?
איך אנחנו מודיעים לעולם על קיומו? כיצד מתחילים לשווקו לקהל היעד המתאים?
ובכן קודם כל נגבש את מהות העסק ונגדיר לעצמנו מה מטרת העסק הזה, לאיזה קהל הוא אמור לפנות ועל אילו צרכים לענות?

מה המאפיין הייחודי של העסק שלי וכיצד אדגיש זאת באופן ויזואלי, אם מילולי ואם צורני. לאחר שהגדרנו זאת לעצמנו ועשינו סדר בבלגאן נפנה לגיבוש חזות ויזואלית ספציפית המתקשרת עם מהותו, שירותיו ואופיו.
מכיוון שאננו יחידים בשוק(לרוב) יש צורך למצוא את הייחוד של העסק ולהבליטו במיתוג שלו על מנת להקל על זכירתו וכאן נכנסת המעצבת הגרפית לפעולה.

בשלב הראשון נעצב את האלמנט הויזואלי שמשקף בתמציתיות את מהות העסק ומכתיב את שאר מיתוגו הרי הוא הלוגו.
על הלוגו לבטא את מהות העסק תוך שימוש באלמנטים צורניים מסויימים, בצבעים מסויימים ובגיבוש המסר המילולי הייחודי לו תוך שימוש בסוג הפונט בו ייכתב. זוהי מלאכת הרכבה עדינה הצריכה לאזן בין כל מרכיבי הלוגו על מנת שיעבדו יחדיו בהעברת המסר המבוקש בהצלחה המירבית.  עברנו את השלב הראשוני והחשוב באיפיון העסק שלנו וכעת יש לנו סמל המייצג אותו נאמנה.

BigPic

לאחר עיצוב הלוגו פונה המעצבת הגרפית לשלב השני בעיצוב חזות העסק וזאת בעזרת עיצוב הניירת המשרדית שלו.

נתחיל בעיצוב כרטיס ביקור. כרטיס הביקור שלנו משמש כלי תקשורת מיידי והוא צריך לשקף בתמציתיות את מהות העסק ולהכיל פרטי התקשרות עמנו בצורה הנוחה לקריאה. נשתמש בצבעים ובאלמנטים נוספים בהתאמה ללוגו המייצג את העסק. יש להתחשב בגודלו של כרטיס הביקור, לרוב יהיה 9ס"מ על 5ס"מ וליצור קומפוזיציה נעימה לעין השמה דגש על האלמנטים החשובים בכרטיס הביקור, דהיינו עיסוק מגיש הכרטיס ופרטי ההתקשרות עמו. לרוב כרטיס ביקור מציג את המידע על הצד הקדמי שלו בלבד אך יש גם כאלה העושים שימוש נוסף בצדו השני של הכרטיס וזאת כדי לחזק את האמירה העיקרית, איזה סוג עסק אנחנו ומהם שירותינו.
כלים נוספים הבאים להזכיר את העסק שלנו הם נייר המכתבים ומעטפה תואמת, חשבוניות, קבלות, פולדר, עלונים וכדומה. כל אלה יעוצבו באופן אחיד התואם את עיצוב הלוגו של העסק ויספקו נתוני התקשרות עמו.

המעצבת הגרפית יצרה כלים מיתוגיים ראשוניים שכל עסק מתחיל זקוק להם. כעת תהליך מיתוג העסק יתרחב ויתפרס במדיות השונות גם בדפוס וגם בעולם האינטרנט.

כל הזכויות שמורות לסטודיו שרה קמינר
טלפון: 04-8670548    דואר-אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
בניה ואחסון Ahoy IT סוכנות דיגטל
Studio Sara